פנטסי-קון » תוכניה ומחירים

להורדת התוכנייה בפורמט DOC לחצו כאן.
להורדת התוכנייה בפורמט PDF לחצו כאן.

מחירי הכרטיסים:
30 ₪ לאירוע רגיל, 20 לחבר אגודה ישראלית למדע בדיוני ופנטסיה, 25 לחבר עמותה לקידום משחקי תפקידים.
35 ₪ להפקת “חלום ליל קיץ - גרסת הבאפירוקי“, 25 לחבר אגודה, 30 לחבר עמותה.

תוכניה:

פרנגלי: יער הגשם האחרון – FernGully: The Last Rainforest
כריסטה, פיה צעירה וסקרנית, חיה עם חברותיה הפיות ביער הגשם הקסום פרנגלי. היא אמורה ללמוד לרשת את מקומה של הפיה המנהיגה, מגי, אך מעדיפה להעביר את ימיה במשחקים ובחלומות. באחד הימים, כשכריסטה יוצאת מהיער, היא פוגשת את זאק, נער אנושי העובד בכריתת עצים. כעת על זאק וכריסטה להגן על פרנגלי מהסכנה המאיימת על קיומו – בני האדם.

אנימציה
אנגלית עם כתוביות בעברית
ארה”ב, 1992. 76 דקות

יום רביעי, 25.7, 12:00-10:00, אודיטוריום

שרלוק האונד – Meitantei Holmes
סדרת אנימה המבוססת על עלילות שרלוק הולמס של ארתור קונן דויל. הרפתקאותיהם של שרלוק הולמס, עוזרו הנאמן ווטסון וסוכנת הבית שלהם, גברת הדסון, המתגלמים בגרסה זו ככלבים. שלושה פרקים, בבימויו של אמן האנימה הייאו מיאזאקי (”המסע המופלא”).

אנימציה
במאי:
אנגלית עם כתוביות באנגלית
יפן, 1984. 24 דקות

יום רביעי, 25.7, 12:00-10:00, חדר הרצאות

ילדות ללא קץ? ילדות, בגרות ופנטסיה בסרטיו של הייאו מיאזאקי / רז גרינברג
ההרצאה, המבוססת על עבודת תזה בנושא זה, עוסקת בהשתקפות הילדות בשלושה מסרטיו של הייאו מיאזאקי, גדול במאי האנימציה של יפאן: “שכני טוטורו”, “שירות המשלוחים של קיקי” ו-”המסע המופלא”. בהרצאה יבחנו מקורות ההשראה לשלושת הסרטים אלה והתהליך אותו עוברות הגיבורות בדרכן מילדות לבגרות, ותערך השוואה עם התהליך המקביל העובר על גיבורים בסרטי ילדים הוליוודיים.

על המרצה: דוקטורנט לתקשורת באוניברסיטה העברית. מנהל אתר המעריצים הישראלי של הייאו מיאזאקי. כותב ומרצה בשלל נושאים.

יום רביעי, 25.7, 14:00-12:00, אודיטוריום

תזאוס והיפוליטה – דפוסים של פמיניזם במיתולוגיה היוונית ואצל שייקספיר / אורי מאיר
המחזה “חלום ליל קיץ” נפתח בהכנות לחתונה של תזאוס והיפוליטה, ומסתיים בחתונתם. מהי המשיכה בין תזאוס ומלכת האמזונות? לפי המיתולוגיה היוונית סיפור האהבה הזה הוביל לתוצאות הרסניות. מדוע שינה שייקספיר את המיתוס המקובל? מה הקשר בין אהבה למלחמה?

על המרצה: סטודנט לדוקטורט בהנדסת תעשייה וניהול בבאר שבע, ומוציא לאור. ספרו הראשון, “כתר מלכות”, רואה אור בימים אלו.

יום רביעי, 25.7, 14:00-12:00, חדר הרצאות

סדנת כתיבה - לשם ובחזרה / ורד טוכטרמן
כאשר בני אדם פוגשים בפיות, עולמות מתנגשים וכללים משתנים. הסדנה תעסוק בהתנגשויות כאלה בין עולמות ומערכות כללים.
הסדנה מוגבלת ל-20 משתתפים.

על המרצה: סופרת ומתרגמת מדע בדיוני, עורכת אתר האגודה ועורכת לשעבר של “חלומות באספמיה”. שותפה לכתיבת המחזה “חלום ליל קיץ”, המועלה בכנס.

יום רביעי, 25.7, 15:00-12:00, חדר סדנאות

רומיאו ויוליה - Romeo X Juliet
סיפור אהבה צעירה וטרגית בהשראת המחזה השייקספירי, בעיר האווירית ניאו-ורונה. עריצות שולטת באי שמיימי זה לאחר שמשפחת מונטגיו השתלטה עליו 14 שנים. הפערים בין העשירים לעניים בולטים, האדמה יבשה והמים מבאישים, ואפילו השמיים עטופים ערפל סמיך. רומיאו הוא בנו של הדיקטטור הנוכחי מבית מונטגיו. יוליה, המתחזה לגבר, היא הצאצא האחרון לבית קפולט אשר נרצח לפני כ-14 שנים. זהו סיפורם הטרגי של שני הנאהבים.

במאי: פומיטושי אוייסאקי
יפנית עם כתוביות באנגלית
יפן,2007. 5 פרקים, 100 דקות

יום רביעי, 25.7, 16:00-14:00, אודיטוריום

בייוולף: הגיבור הנצחי האמיתי / איתמר פארן
האפוס על אודות בייוולף, בתחילה גיבור ולאחר מכן מלך, מגיע אלינו מן המאה השישית, בכתב-יד שנשתמר מן המאה העשירית או האחת-עשרה. בהרצאה זו נדון באגדה זו, אולי העתיקה ביצירות הפרוזה האנגלוסקסיות שהשתמרו עד-ימינו. נרחיב על דמותו של בייוולף, ננסה להתחקות אחר שורשיו הלא-נוצריים, ולבחון את גלגוליו המאוחרים יותר, כבחצר המלך ובארץ התיכונה.

על המרצה: עורך הוצאת אודיסיאה ומתרגם מדע-בדיוני ופנטזיה. מוותיקי שחקני התפקידים בארץ, ובעל תארים אקדמיים שאינם קשורים כלל לנושא ההרצאה.

יום רביעי, 25.7, 16:00-14:00, חדר הרצאות

מועדון קריאה
יוזמה חדשה של האגודה הישראלית למדע בדיוני ופנטסיה, אשר נועדה לעודד קריאה ודיון ער בספרים. מועדון הקריאה בפנטסי.קון ידון בספרו הקלאסי של מיכאל אנדה, “הסיפור שאינו נגמר”. בואו להביע את דעתכם, לספר על שאלות שעלו בדעתכם במהלך הקריאה, על זכרונות מהספר, לדון בתימות מעניינות ועוד. מנחת הדיון: קרן לנדסמן. הכניסה חופשית.

יום רביעי, 25.7, 18:00-15:00, חדר סדנאות

מחלום ליל קיץ עד משה קצב: רדיקליזם מהותני ולוגיקה היררכית / מיכאל גורודין
יוהאן סבאסטיאן באך, המומינים, תיאודור הרצל, הרב בא-גד – יוצרי פנטזיה רבים לאורך הדורות עסקו בתחום, וכך גם דוד בן גוריון ורנה דקארט. מקדמת דנא אנו עדים לתופעות שעל טיבן ראוי ונכון לעמוד. אנו נשב על המדוכה, תוך בחינת הקשרים שבין היבטים ותחומים שונים, נקיים רב-שיח ער על הרפרור העצמי של ההיסטוריה, על משטור, ומתמטיזציה בדיונית ביצירות שונות לחלוטין.

על המרצה: לומד מתמטיקה והיסטוריה בירושלים, משחק בתיאטרון “מיקרו”, ומלמד. מכהן כמזכיר העמותה לקידום משחקי תפקידים בישראל ובמאי חובב.

יום רביעי, 25.7, 16:00-18:00, אודיטוריום

טולקין ושייקספיר / עמנואל לוטם
ג’ר”ר טולקין הצהיר בפומבי על “סלידה מעומק הלב” כלפי שייקספיר, גדול המחברים האנגלים. מדוע? האם יש ממש בטענה שטולקין ניסה להראות לשייקספיר, 350 שנה אחרי מותו, איך היה צריך לכתוב את מחזותיו? האם יש מקום כלשהו להשוואה בין שני המחברים? ההרצאה תעסוק בשונה ובמשותף לשניים, בגישתם לפנטסיה ולמציאות.

על המרצה: עורך ומתרגם, ממייסדי האגודה הישראלית למדע בדיוני ולפנטסיה והיו”ר הראשון שלה. כיום העורך המדעי של אנציקלופדיית Ynet.

יום רביעי, 25.7, 16:00-18:00, חדר הרצאות

ארוע הפתיחה

ברוכים הבאים לפנטסי.קון, עוברי אורח! פרשו את המפה, שלפו את הגבינות והיין מסלסלת הקש, התרווחו על הדשא, ותנו למדריכות הדרך שלכם להעביר בנועם את זמנכם ביער שלנו, רדוף… אההה… מיושב הפיות.
אירוע פתיחה הומוריסטי, בהנחיית קרן אמבר, יו”ר האגודה, ולירון אפריאט, יו”ר אמא”י. הכניסה חופשית!

יום רביעי, 25.7, 18:00-20:00, אודיטוריום

חלום ליל קיץ - גרסת הבאפירוקי
עיבוד חופשי, קהילתי ומטורף למחזה של וויליאם שייקספיר, המבוסס על הפאנדומים השונים בקהילת החובבים. בליל אמצע הקיץ, יוצאים להופיע בפנטסי.קון ארבעה משתתפי מופע מיוחד המאחד את פרק המחזמר של באפי ואת מופע הקולנוע של רוקי. במקביל, ארבעה שחקנים מכובדים נמצאים בדרכם להופעה בתיאטרון הבימה. לרוע מזלם של כל השמונה, הם הולכים לאיבוד ביער, ונופלים קורבן לקסמיהם של אוברון וטיטניה, מלך ומלכת הפיות, ושל משרתם פאק. קומדיה של טעויות הכוללת מזימות ותככים, פיות וכשפים, גילויים מפתיעים, חיפושים קדחתניים, יריבויות אישיות, אהבות בלתי אפשריות, שירה ומחול, וכמובן – כי אי אפשר בלי – טרקי אחד.

יום רביעי, 25.7, 20:00-22:00, אודיטוריום

גבעת ווטרשיפ – Watership Down
הייזל ופיבר הם שני ארנבונים החיים עם בני מינם בארנביה המשותפת. פיבר מרגיש שמשהו רע עומד להתרחש, אך המנהיגים מסרבים להקשיב לו ולאחיו. קומץ של ארנבונים עוזב את המקום ויוצא למסע אל עבר גבעת ווטרשיפ המרוחקת, מקום בטוח עבורם להקמת ארנבייה חדשה, הרחק מבני האדם המאיימים.

אנימציה
אנגלית ללא כתוביות
אנגליה, 1978. 101 דקות

יום רביעי, 25.7, 20:00-22:00, חדר הרצאות

Johnny and the Bomb
הקרנת בכורה, סרט על פי ספרו של טרי פראצ’ט. כשג’וני מקסוול וחבריו עוזרים לזקנה משוגעת לסחוב את העגלה שלה, המלאה בשקיות שחורות משונות, הם מוצאים את עצמם ב-1941, בשיא מלחמת העולם השנייה. כשהם חוזרים, הם מגלים שההווה שלהם השתנה מקצה אל קצה, ועליהם לתקן את הנזק, לפני שג’וני לא יוכל לתקן שום דבר…

אנגלית ללא כתוביות
במאי: דרמות’ בויד
אנגליה, 2006. 120 דקות

יום רביעי, 25.7, 22:00-24:00, אודיטוריום

הנסיכה טוטו – Princess Tutu
אהירו, רקדנית בלט בת שלוש-עשרה, היא נערה מגושמת, טובת-לב ומתוקה… שמסתירה סוד גדול. דוסלמייר המסתורי הפך ברווזה צעירה לנערה ונתן לה משימה: לעזור לנסיך להשיג מחדש את פיסות לבו האבודות. כשמחשבה זו בראשה, אהירו משתנה לנסיכה טוטו, אשר נשבעת בעזרת תליון קסום וריקודיה המכושפים לעזור לנסיך להיזכר בזהותו, ולהצליח לשמור על חייו – ועל חייה.

סדרת אנימציה
יפנית עם כתוביות באנגלית
במאי: שוגו קוואמוטו
יפן, 2002-2003, 5 פרקים, 100 דקות

יום רביעי, 25.7, 22:00-24:00, חדר הרצאות

מרתון לילי: ערי הזהב הנסתרות
סדרת פנטסיה. ב-1532, אוסף קפטן לספינתו ילד בשם אסטבן, שהדבר היחיד המרמז על זהותו הוא תליון מוזהב הנח סביב צווארו. שני ילדים נוספים, זיה וטאו, מצטרפים אל הספינה הנוסעת אל חופי אמריקה, היבשת החדשה, וכל אחד מחפש מסיבותיו שלו את הדרך אל שבע ערי הזהב הנסתרות.

אנימציה
אנגלית עם כתוביות
צרפת, 1982. 20 דקות לפרק, 30 מפרקי הסדרה.

יום רביעי, 25.7, 24:00, אודיטוריום

הפרוגלים - Fraggle Rock
סדרת בובות, מאת ג’ים הנסון (”החבובות”). הפרוגלים חיים במחילה קטנה באדמה, בין ביתו של אדם וכלבו הרחרחן והגדול לבין ארצם של הטרולים. הם מעריצים את ערמת האשפה המדברת שבקצה המחילה, ומבלים את חייהם בריקודים, בשירים ובאכילת המבנים שהדוזרים הקטנים בונים. שלושה פרקים.

אנגלית ללא כתוביות
ארה”ב, 1983 והלאה. 4 פרקים, כל פרק 25 דקות.

יום חמישי, 26.7, 10:00-12:00, אודיטוריום

מפעל השוקולד של ווילי וונקה – Willy Wonka & the Chocolate Factory
סרט על פי ספרו של רואלד דאל, “צ’רלי והשוקולדה”. צ’רלי באקט העני מתגורר עם משפחתו מול מפעל שוקולד מופלא, ממנו אין איש נכנס ויוצא לעולם. כאשר יצרן השוקולד האגדי ווילי וונקה טומן חמישה כרטיסי זהב בחבילות הממתקים ומבטיח סיור במפעל למי שימצא אותן, צ’רלי מתקשה להאמין שהוא יהיה אחד מבני-המזל, אך מגלה שהוא עומד בפני ההרפתקה הגדולה של חייו. עם ג’ין ויילדר.
אנגלית עם כתוביות.
ארה”ב, 1971. 100 דקות.

יום חמישי, 26.7, 10:00-12:00, חדר הרצאות

הקו הדק שבין יותר מדי ללא מספיק - סדנת כתיבה / אור ביאליק
אנחנו יודעים שאתם רוצים לספר לנו הכל על הדמות שלכם, את כל הרכיבים של העולם הסופר מגניב שכתבתם… אבל לפעמים קצת נסחפים, מספרים יותר מדי. לפעמים חושבים שזה יהיה מסתורי אם לא מספרים כלום. איפה עובר הגבול בין עודף מידע מעצבן לחוסר מידע מרגיז שהוא המספיק לקורא?

על המרצה: סטודנט לגיאולוגיה באוניברסיטת בן-גוריון. חבר מערכת ISF, “חלומות באספמיה” ו”המימד העשירי” וממקימי סדנאות הכתיבה של האגודה הישראלית למדע בדיוני ולפנטסיה. הכניסה חופשית. הסדנה מוגבלת עד 30 איש.

יום חמישי, 26.7, 11:00-14:00, חדר סדנאות

רובין משרווד - Robin of Sherwood
עיבוד למיתוס המוכר על רובין הוד. לאחר שהוא משתחרר מהכלא, רובין מלוקסלי פוגש באל היער, הממנה אותו לתפקיד מגן היערות. רובין אוסף סביבו חבורה של פורעי חוק, שיסייעו לו במאבק נגד הנסיך ג’ון והשריף מנוטינגהאם, השולטים במחוז.
תקציר:
אנגליה, 1984. שני פרקים, כל אחד 60 דקות.

יום חמישי, 26.7, 12:00-14:00, אודיטוריום

החלום ככלי ספרותי פנטסטי / עליזה בן מוחה
החלום הוא תופעה פסיכולוגית רבת חשיבות שמעניינת את האדם משחר ההיסטוריה, אבל הוא גם כלי ספרותי ועלילתי שנעשים בו שימושים שונים ומגוונים, החל מחלומות יעקב ויוסף בספר בראשית ועד פרדי קרוגר ואגדת ה”סנדמן”.

על המרצה: מתרגמת וחובבת מושבעת של מדע בדיוני, בשנים האחרונות עוסקת בכתיבת מאמרים שונים בתחום שחלקם כבר הפכו להרצאות בכנסים קודמים.

יום חמישי, 26.7, 12:00-14:00, חדר הרצאות

וויליאם שייקספיר: כל היצירות (הגרסה המקוצרת) – The Complete Works of William Shakespeare (Abridged)
שייקספיר, הגרסה המקוצרת – שלושה שחקנים של ה-Reduced Shakespeare Company, מחזאי מת אחד, 37 מחזות בפחות משעתיים. גרסה תזזיתית ומצחיקה עד דמעות של כל מחזותיו של וויליאם שייקספיר. לא מומלץ לאנשים עם בעיות לב, שלפוחית ובעיות באוזניים.

אנגלית עם כתוביות
בריטניה, 2000. 97 דקות

יום חמישי, 26.7, 14:00-16:00, אודיטוריום

חלומות שייקספיריים בקומיקס ARIA / עופר ברנשטיין
ליידי קילדייר מבית דאנן היא נסיכת פיות אמיתית המנהלת את חייה בעולמנו המטפיזי מזה מאות בשנים. עלילותיה בסדרת הקומיקס ARIA משולבות ביד אמן עם עלילת המחזה ‘חלום ליל קיץ’ של שייקספיר. יחד נצלול אל מקורות ההשראה השייקספיריים והמוקדמים שסייעו לעצב הסדרה ונזכה להתפעל מהאמנות עוצרת הנשימה של ג’י אנאקלטו – מאמני הקומיקס הריאליסטיים הבולטים והמשפיעים בדורנו.

על המרצה: אספן ומבקר קומיקס. עוסק בהיסטוריה של הקומיקס ואספנות. ממייסדי אוק”י. הכניסה לאירוע בהנחה גם לחברי אוק”י.

יום חמישי, 26.7, 14:00-16:00, חדר הרצאות

חפש את המטמון - אירוע חינמי
חושבים שאתם מבינים בפנטסיה? מכירים את שייקספיר בעל פה? סופרים את הילדים בנרניה על יד וחצי? בואו להוכיח את זה! ברחבי מרכז רוזין והסביבה יוטמן אוצר רב ערך, שרק החולמים האמיתיים, אלו המסוגלים ללכת בשביל אל יער הפיות, יצליחו למצוא…

יום חמישי, 26.7, 14:00-17:00, חדר סדנאות ומחוצה לו…

גבולות המבוך / איילת ברטוב
מה יש בהם, במבוכים, המסמל בעינינו את המעבר בין דמיון ומציאות? אילו היינו יכולים, האם גם אנחנו היינו עוזבים את הכל, ומנסים להיעלם במבוך? ההרצאה תדון בסרטים “המבוך” (Labyrith), “המבוך של פאן” ובספר “האיש במבוך” של רוברט סילברברג, בנסיון להציג את ייחודיותו של המבוך כסמל.

על המרצה: חובבת מדע בדיוני ופנטסיה. סטודנטית בחוג לספרות באוניברסיטת ת”א.

יום חמישי, 26.7, 16:00-18:00, אודיטוריום

התבגרות בנרניה? / קרן לנדסמן
תקציר: סקירה של הדמויות בסדרת “נרניה”, תוך התייחסות לשינויים שהן עוברות במהלך העלילה, להיבטי ההתבגרות שמופיעים בספרים, ולאלה שהועלמו משם. נראה מה פרויד היה אומר עליהם, וננסה להבין מה לואיס באמת רצה להגיד על ילדות בריטיות טהורות.

על המרצה: נשואה, אמא לילד ולחתולה, חובבת מדע בדיוני ופנטזיה ורופאה. הייתה שמחה לעוד כמה שעות ביממה.

יום חמישי, 26.7, 16:00-18:00, חדר הרצאות

מכירת כשרונות
יש לכם כמה שקלים? אין לכם כשרון? בואו לקנות אחד! מכירת הכשרונות חוזרת! בואו לקנות את מיטב אמני הקהילה, הנמכרים לכל המרבה במחיר! כותבים, פסלים, ציירים, מרצים, חרזנים, בשלנים ונגנים יציעו לכם את כשרונם לעשות בו כל מה שתרצו! תמיד רציתם ציור שלכם בתור גנדלף? לקרוא כיצד הצלתם את סוף העולם, או לשמוע שיר הלל לאישיותכם הנערצת? עכשיו אתם יכולים לקבל את כל אלו! הכניסה חופשית!

יום חמישי, 26.7, 19:00-17:00, חדר סדנאות

מרחב הביניים השייקספרי – בין חוף איליריה ליער ארדן / אפרת דסקל
בין מציאות היום לחלומות הליל ניצב מקום קסום של פנטזיה, או “מרחב הביניים הפסיכולוגי” בשמו המקצועי: מקום בו השקר הופך לאמת והאמת לשקר. כילדים נהגנו לבקר שם, אך עם הזמן שכחנו את הדרך והיום אנו זקוקים לשייקספיר שיורה לנו את הדרך לשם. נצא מוורונה למפגש עם שני אדונים, בוונציה נפגוש סוחר. בלילה השנים-עשר נתפוס תנומה ונחלום חלום ליל קיץ. והסוף? סוף טוב הכל טוב.
לא דרושה הכרות קודמת עם מחזותיו של שייקספיר.

על המרצה: בת 27. סטודנטית לתואר שני בתקשורת באוניברסיטה העברית. מעשית בשעות היום, אך רומנטיקנית, אליזבתנית, ושייקספיריאנית בשעות הלילה.

יום חמישי, 26.7, 20:00-18:00, אודיטוריום

נעמי נוביק - הדבר הגדול הבא בפנטסיה / נעמי וינר
קחו ספינות. גדולות, מגניבות, עם תרנים ומפרשים. צי של ממש, כמו… כמו הצי הבריטי בשיא תפארתו, בימי המלחמות הנפוליאוניות. קחו גם את המלחמות הנפוליאוניות, למה לא, הן מגניבות בעצמן. הוסיפו דרקונים, מהסוג שגורם אפילו לאן מק’קפרי להתאהב בהם. תערבבו טוב, והרי לכם “חיל האוויר המלכותי” של בריטניה. תבלו במעט ג’יין אוסטן, והרי לכם הספר הראשון של נעמי נוביק. קחו אנשים שקראו אותו, אנשים שלא ומרצה מתלהבת, והרי ההרצאה שלפניכם.

על המרצה: מארגנת כנסים ומרצה מזה עשור. לומדת קולנוע וטלוויזיה באוניברסיטת תל אביב ועובדת כעורכת אחראית ב”וואלה! חדשות”.

יום חמישי, 26.7, 20:00-18:00, חדר הרצאות

ציד נסיכים – הלכה למעשה / קרן אמבר
נסיכות בימינו צריכות לברור היטב את הנסיכים שלהן. נסיכים בימינו כבר אינם נפוצים כפי שהאגדות היו רוצות שנחשוב. אך נסיכה היא נסיכה היא נסיכה! וככזו לא תתפשר על איכות!
ההרצאה תסקור את דמות הנסיך ותתיימר ללמד נסיכות משעממות מגוון טקטיקות לצוד את היצור הנדיר.

על המרצה: בעלת שני תארים אקדמאים ומרצה פופולרית בכנסים. שוקדת על דוקטורט במדעי החיים, ואף מכהנת כיו”ר האגודה.

יום חמישי, 26.7, 22:00-20:00, אודיטוריום

המבוך – Labyrinth
שרה (ג’ניפר קונלי) נאלצת שוב לשמור על אחיה התינוק המעצבן טובי, ומביעה משאלה שהגובלינים יקחו אותו ממנה. לרוע המזל, ג’ארת מלך הגובלינים (דיוויד בואי) נעתר לבקשתה. כעת עומדות לרשותה שלוש-עשרה שעות בלבד להציל את אחיה מהמבוך מלא החידות והסכנות.

בימוי: ג’ים הנסון
אנגלית עם כתוביות בעברית
ארה”ב, 1986. 101 דקות

יום חמישי, 26.7, 20:00-22:00, חדר הרצאות

ארוע פילקים
מיטב הפילקייה הסוערת של כל הזמנים. הכניסה חופשית.
יום חמישי, 26.7, 20:00-22:00, חדר סדנאות

חלום ליל קיץ - גרסת הבאפירוקי
עיבוד חופשי, קהילתי ומטורף למחזה של וויליאם שייקספיר, המבוסס על הפאנדומים השונים בקהילת החובבים. בליל אמצע הקיץ, יוצאים להופיע בפנטסי.קון ארבעה משתתפי מופע מיוחד המאחד את פרק המחזמר של באפי ואת מופע הקולנוע של רוקי. במקביל, ארבעה שחקנים מכובדים נמצאים בדרכם להופעה בתיאטרון הבימה. לרוע מזלם של כל השמונה, הם הולכים לאיבוד ביער, ונופלים קורבן לקסמיהם של אוברון וטיטניה, מלך ומלכת הפיות, ושל משרתם פאק. קומדיה של טעויות הכוללת מזימות ותככים, פיות וכשפים, גילויים מפתיעים, חיפושים קדחתניים, יריבויות אישיות, אהבות בלתי אפשריות, שירה ומחול, וכמובן – כי אי אפשר בלי – טרקי אחד.

יום חמישי, 26.7, 22:00-24:00, אודיטוריום

פייט סטיי נייט – Fate Stay Night
שירו אמייה איבד את הוריו בשריפה ואומץ על-ידי מכשף בשם קיריטסוגו אמייה. אף שחלם ללכת בעקבות אביו ולהיות אביר צדק, כוחותיו מוגבלים. יום אחד גורלי הוא נמשך למלחמת הגביע הקדוש ונאלץ לזמן “משרתת” הידועה כסייבר כדי להגן על עצמו. המלחמה, כך יגלה, היא סדרה של קרבות בין מכשפים רבי עוצמה הנאבקים לזכות בפריט העתיק, הגביע הקדוש, אשר יזכה את המחזיק בו בכל משאלותיו.

במאי: יוג’י ימאגוצ’י
יפנית עם כתוביות באנגלית
יפן, 2006, 5 פרקים, 100 דקות

יום חמישי, 26.7, 22:00-24:00, חדר הרצאות